Güzellik

Cilde İyi Gelen Doğal Maskeler Nelerdir?

Cilde İyi Gelen Doğal Maskeler Nelerdir? Kuşkusuz ki cilt bakımı herkes için önemli. Hem erkekler hem de kadınlar günümüzde cilt bakımına bir hayli önem veriyor. Peki, cilde iyi gelen doğal maskeler neler?

Cilde İyi Gelen Doğal Maskeler Nelerdir? Cilt bakımında çeşitli kozmetik malzemeler kullanılabilirken diğer yandan ev yapımı malzemeler de tercih edilebiliyor. Hatta doğal ürünler ile cilt bakımı gerçekleştirmek cilt için herhangi bir risk teşkil etmemesinden dolayı da bir adım öne çıkıyor. Cilt kusurlarını hafifletmekten cildin temizlenmesine kadar birçok konuda doğal malzemelerin gücünden yararlanabilirsiniz.

Kivi Maskesi

Bilindiği gibi kivinin vitamin içeriği oldukça fazladır. Bu yönünden dolayı kivi, cilt bakımının temel malzemelerinden biri olmuştur. Özellikle de C vitamini desteği ile cildin beslenmesine izin veren kivi, birçok farklı cilt bakım maskesi içinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kivinin gücünden faydalanmak için onu cilt bakım rutininize dahil edebilirsiniz. Bunun için bir adet kiviyi püre yapın. Karışıma bir çay kaşığı zeytinyağı ilave edin. Bu cilt maskesi karışımını yüzünüze sürün ve masaj yapın. On dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Maskesi

Mucizevi besinlerden biri olan Hindistan cevizi, genel vücut sağlığını teşvik ettiği gibi aynı zamanda saç ve cilt sağlığını da optimal düzeyde koruyor. Hindistan cevizinin yağından ve sütünden de birçok farklı maskeler hazırlayabiliyor. Fakat bu maskemiz sadece Hindistan cevizinin kendini içeriyor. Hindistan cevizinin temizleme ve cildi parlatma etkisi bulunuyor. Ayrıca siyah nokta problemi için de sıklıkla kullanılan doğal malzemelerden biridir. Çeyrek Hindistan cevizini mutfak robotundan geçirin ve püre kıvamına dönüştürün. İçine bir tatlı kaşığı badem yağı ekleyin. Elde ettiğiniz maske harcı ile yüzünüze masaj yapın. Sonrasında cildinizi yıkayın. Maskenin etkili olabilmesi için haftada iki defa yapılması tavsiye edilmektedir.

Avokadolu Maske

Avokado maskesi de cilde iyi gelen maskeler arasında sayılmaktadır. Süper gıdalardan biri olarak kabul edilen bu muazzam besin, hem genel sağlığı hem de saç ve cilt güzelliğini teşvik ediyor. Bundan dolayı çoğu insanın favorisi konumundadır. Avokadolu maske için yarım avokadoyu püre yapın ve cildinize uygulayın. On dakika sonra yüzünüzü güzel bir şekilde yıkayın.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu