Güzellik

Cansız Saçlar ve İnce Telli Saçlarınıza Hacim Kazandırın

Cansız Saçlar ve ince telli saçlara hacim kazandırmak için hem kadınlar hem de erkekler pek çok yöntem uygular. Tüm çabalarına rağmen istedikleri görüntüye ulaşamayanlar için araştırmalarda bulunduk. Her zaman daha canlı ve daha hacimli saçlara sahip olmanız için yapmanız gereken tüm detayları makalemizde yer almaktadır.

Cansız görünen ince telli saçlara hacim kazandırmak için hem kadınlar hem de erkekler çok farklı yöntemler uygulayarak en etkili çözümler elde etmeye çalışmaktadırlar. Farklı yöntemler içinde bazıları istenilen etkili sonuçların alınmasına yardımcı olurken hepsinden sonuç istendiği gibi olmaz.

İnce Telli Saçların Kalınlaşması

Genel olarak tüm kadın ve erkekler saçlarının daha canlı görünmesi ya da kalın bir hal alması için bakım önerilerini uygulamaktadırlar. Farklı yöntemler düzenli olarak uygulanması halinde saçlarda canlılık ve hacim elde etmek mümkün olacaktır. Böylece kendinizi daha mutlu edecek olan saçlarınız ile büyük değişimler elde edebilirsiniz. İnce telli saçlara uygulanacak maske uygulanarak saç telleri kalınlaşacaktır. Saçların çok daha güçlü ve gür bir şekilde olmasına yardımcı olan maske saç tellerini besleyerek iyileşmesini sağlayacaktır.

Saçların Hacimli Olmasını Sağlayan Maske

İnce telli saçları olan kişiler saçlarının hacimli olmasını sağlayacak pek çok maske yapabilir. Cansız bir görünüme sahip olan saçlar için bir avuç fındık iyi bir şekilde ezilmeli. Ardından ezilmiş fındığın üzerine yarım çay bardağı kadar zeytinyağı ekleyin.1 tatlı kaşığı kadar toz mayayı karışım içine ekleyerek iyice karıştırın ve yapılan karışımı ılık olacak halde ısıtılması gerekir. Ilık karışım saçlara sürülerek en az 1 saat kadar saçlarda bekletilmesi gerekmektedir. Bekleme süresi bittikten sonra duşa girerek temizlemek mümkün olmaktadır.

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Saç tipine uygun şampuan seçimi yapmak kısa vadeli çözüm değil, aksine çok daha uzun vadeli büyük yararlar sağlayacaktır. Saç tellerini kalınlaştırmak saçların olduğundan daha kalın ve daha hacimli görünmesini sağlamanın yanı sıra saç modellerinin gün boyu içinde kalıcı olmasına yardımcı olmak için saç tipine en uygun şampuan seçimi yapılması gerekir. Saçların sağlıklı beslenmesi özelliğine göre bitki özlü şampuan tercih etmek çok daha doğru olacaktır. Menekşe, bal, ısırgan otu, çam terebentin gibi bitkilerden üretilen şampuanlar saçların güçlü olmasını sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu