Güzellik

Canlandıran ve Temizleyen Kar Maskesinden Gelen Güzellik

Canlandıran ve Temizleyen Kar Maskesinden Gelen Güzellik! Ülkemizin birçok şehrinde Mart ayında bile kar yağışı gerçekleşmektedir. Kar, yağdığı ortamı bembeyaz bir gelin gibi süslemektedir. Doğayı ve doğal ortamı güzelleştiren kar, aynı zamanda kadınları da güzelleştirmektedir.

Canlandıran ve Temizleyen Kar Maskesinden Gelen Güzellik! Kar, adeta bir güzellik iksiri gibi kullanılmaktadır. Kar kullanılarak yapılan masaj, ciltteki kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Bu sayede cildi canlandırmakta ve cilt gözeneklerindeki kirliliği ortadan kaldırarak temizlemektedir.

Cildin Canlılığını Artıran Kar Kürü

Karın güzelliğe olan etkisini bir kür olarak kullanan güzellik uzmanları, aşırı derecede soğuk yahut ta sıcaklığın, cilt üstünde olumsuz yönde etkilere neden olduğunun bilindiğinin altını çizmektedir. Bu olumsuz yönlerine rağmen uygulanan kar kürü, deri üstünde birçok fayda sağlamaktadır. Bilinen yararlarının en başında, yapılan kar banyosu ile metabolizma üstünde oluşturduğunu canlanma gelmektedir. Kar banyosu kolay kolay yapılamayacağından dolayı da, karın cilt ve özellikle yüze sürülmesi ile aynı fayda elde edilebilmektedir.

Güzellik ve cilt uzmanları, karın iyi bir antioksidan olduğunu söylemektedir. Kar suyu sayesinde cilde yapılan masaj, kadınların tenini canlandırmaktadır. Cildi bir yandan güzelleştirir iken diğer yandan da deri üstündeki kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Ayrıca kar suyu, çok iyi bir antioksidan özelliği taşımaktadır. Kar, şişkin özellikteki gözler ile gözdeki kızarıklıkları gidermektedir. Gözlerin altındaki koyulaşan renk dengesizliğini de azaltmaktadır.

Hava Kirliliğinin Kar Kürüne Tesiri

Kar kürü uygulamak için dikkat edilmesi gereken en önemli hususu hava kirliliği oluşturmaktadır. Zira kar kürü uygulanacak karın, temiz olması önem arz etmektedir. Ciltteki faydalarını elde etmek için karın temiz ve güzel bir yerden alınması şart koşulmaktadır. Ayrıca şehirlerde oluşan hava kirliliği sebebiyle, karın içerisinde hem kükürt hem azot hem de karbon gibi bileşenler olabileceğinden dolayı, kar kürü zararlı olabilmektedir.

Karın yağmaya yeni başladığı zamanlarda yahut ta hemen peşinden elde edilecek kar formu, kür için oldukça ideal özellikler göstermektedir. Karın yağışından uzun bir müddet sonra elde edilecek karın formu daha değişik olmaktadır. Bundan dolayı da fazla beklemeden kür yapılacak kar elde edilmektedir. Bekleyen kar kristal özelliği almakta ve cildi deforme etmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu