Dekorasyon

Balkon Dekorasyonunda Öne Çıkan Trendler Nelerdir?

Balkon Dekorasyonunda Öne Çıkan Trendler Nelerdir? Balkonlar, bir yaşam alanı olarak tasarlandığında oldukça keyifli hale gelebilmektedir. Bizde bu yazımızda balkon dekorasyonu hakkında önerilerde bulunacağız.

Balkon Dekorasyonunda Öne Çıkan Trendler Nelerdir? Dar dahi olsa minimal stilde yapılacak bir dekorla, balkonların işlevsel hale getirilmesi bireyler için kullanışlı da olmaktadır. Özellikle pandemi dönemi ile birlikte daha da önem kazanan balkon dekoru nasıl yapılır, dar balkonlar nasıl dekore edilir?

Balkon dekoru özellikle dikkatli mobilya seçimini gerektiren ince bir konudur. Renk uyumlarına, kullanılan eşyalara dikkat edilerek çok dar alanlarda bile şık bir atmosfer yaratılabilir.

Balkon Dekorunda Yeni Trend Askılı Salıncaklar

Balkon dekorasyonunda salıncak kullanımı giderek yaygınlaşmakta. Dar bir balkonu küçük ve minimal balkon salıncakları ile rahatça oturulacak bir mekan haline getirmek olası. Makrome örgü balkon salıncakları modelleri son yılların trendler listesinde bir hayli gözde oldu. Minimal stille de uyumlu ve doğal görünen makrome modellerde askılı tasarımlar, fazla yer kaplamadığı için de revaçta. Geniş balkonlarda ise iki kişilik salıncaklar, balkon mobilyalarına farklı bir hava katıyor.

Küçük Balkonlarda Okuma Köşeleri Oluşturun

Okuma köşeleri için balkonlar oldukça sık tercih edilen alanlar. Dar bir balkon minimalist ve küçük tasarımlı bir okuma koltuğu ile dizayn edilebilir. Kapalı balkonlarda genişlik olanak veriyorsa birkaç duvar rafı ya da özel tasarım duvar rafı kullanarak kitaplar ve sevdiğiniz birkaç objeyle bir dekor yaratabilirsiniz. Balkonunuzda pencere altına yerleştireceğiniz bir duvar rafının altını perde ile kapatarak dolap gibi kullanırken, rafın üzerini de kitaplık olarak değerlendirebilirsiniz. Geniş balkonlarda kullanacağınız kanepe modelini seçerken, altı kitap rafı biçiminde tasarlanan, çok fonksiyonlu bir model araştırabilirsiniz.

Balkonlarda Rustik Stil Akımı

Ahşabın doğal biçimde kullanıldığı rustik stilin belki de en çok yakıştığı mekan balkonlar. Geniş ve açık balkonlarda rustik bir tarz doğallığı vurguladığı gibi egzotik havasıyla bir dinlenme ortamı da yaratıyor. Rustik balkon tasarımlarına modern bir askılı sandalye eklenerek farklı bir stil de elde edebilirsiniz. Teras balkonunuzda sessiz ve dingin bir çalışma ortamını rustik bir çalışma masası takımıyla yaratabilirsiniz.

Balkonlar İçin Açılır Kapanır Mobilya Modelleri

Şık ve kullanışlı bir balkon yaratmak için geniş bir alana ihtiyacınız yok. Dar bir balkonda da uygun mobilyalarla harikalar yaratabilirsiniz. Tek başınızayken koltuğunuza kurulup kitabınızı okuduğunuz balkonda; bir kenarı duvara monte edilmiş açılır kapalır masa ile sandalyeleri kullanarak arkadaşınızla kahvenizi içebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu