Teknoloji

Titremeyen iPhone Nasıl Düzeltilir?

Binlerce lira verdiğimiz akıllı telefonlar mobil haldeyken kalabalık ortamda duyulmayabilirler. Bu nedenle titreşim özelliğinin aktif hale gelmesi söz konusudur.

Titreşim, ses olmasa bile hissederek telefonu duymanızı sağlar. Bu sayede sizi arayanlar ya da mesaj gönderenler kolayca ulaşabilir. En popüler markalardan biri olan iPhone için de aynı durum geçerlidir. Titremeyen iPhone nasıl düzeltilir merak edenler sesli ve sessiz modda titreşim söz konusu olduğunu bilmelidir. Sessiz titreşimde zil çalmazdan sadece titreşim olur. Ancak diğerinde sadece sessizken titreşim söz konusu olabilir.

Titreşim sorunu iPhone markasına özgü değildir. Birçok marka telefonda bu problemin görüldüğü bilinmektedir. Çok sık kullanılan titreşim özelliğinin zil sesini etkilediği söylense de uzmanlar bu konuda kesin bir sonuç olmadığını söyler. Telefonunuzun titreşimi çalışmıyorsa çeşitli denemelerden sonra yeniden başlatmanıza rağmen düzelmiyorsa mutlaka servise göstermeniz gerekir.

Titreşim Çalışmıyorsa Ne Yapılabilir?

Titreşimin çalışmaması durumunda iPhone ayarlarınızı sıfırlayarak orijinal ayarlarına döndürün. Bu şekildeki geri yükleme ya da yeniden başlama seçeneklerinden sonra genelde işe yarar bir sonuç elde edebilirsiniz. Bazen donanımsal sorunlar söz konusu olduğunda da titreşim çalışmayabilir. Bu urumda da teknik servise göstermeniz uygun olacaktır. Apple servisinden randevu alarak cihazınızın ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Ayrıca garantiniz bitse bile ekip size yardımcı olacak ve telefonunuz zarar görmeden sorunu kısa sürede çözebileceksiniz.

Titreşim Çalışmıyorsa Neden Olabilir?

Titreşim çalışmıyorsa donanımsal ya da yazılımsal sorunlar söz konusu olabilir. Bu yüzden titreşim çalışmıyorsa Apple destekten bu sorununuzu bildirerek yardım alabilirsiniz. Aksi halde sorunlu biçimde çalışan diğer kısımları da etkileyebilir. Kısa sürede sıfırlayacağınız telefonunuz düzelmezse yetkili olmayan yerlerde yaptırmaya kalkışmayın. Mutlaka Apple servisiyle görüşerek telefonunuz için doğru uygulamayı yaptırın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu