Teknoloji

Segway Nedir? Ne Değildir?

 

Segway günümüz ulaşım araçlarına alternatif olarak üretilen bir araçtır. Kişisel olarak çalışır ve iki tekerleğe sahiptir. Fren, motor ve vites sistemi yoktur. Vücut dengesine göre yönlenir. Sürücü ileri gitmek için ileriye doğru eğilir ve Segway ileri hareket eder. Bu işlem geriye doğru gitmek içinde geriye eğilerek gerçekleştirilir. Sürücü sağa ve sola dönüşleri için el ile tutulan gövdeyi istenilen yöne doğru çevirmelidir. Genel olarak 3 ile 4 saat arasında şarj olur ve kullanılmak için hazır hale gelir. 20 km/sa hızı ile ilerler.

Segway Teknik Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde birçok model ile karşımızı çıkan Segway, bu modellere göre farklı teknik özellikleri göstermektedir. Fakat genel olarak 12-38 km arasında bir menzil mesafesine sahiptir. Hızı 20 km/sa’tir. 47-55 kg ağırlığa sahiptir.

Neden Segway Kullanmalıyım?

Segway kullanmak göründüğü kadar zor bir iş değildir. Çok kısa sürede öğrenilmekte ve kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Pratik olması Segway’i çok daha cazip hale getirmektedir. Kolay bir şekilde taşınır ve her ortama girebilir. Girilen ortamda garip karşılanmaz ve itici durmaz. Asansöre Segway ile rahatlıkla sığabilirsiniz ve istediğiniz kata kolaylıkla çıkabilirsiniz. Bunun dışında iş yerlerini, alışveriş merkezlerini gezebilirsiniz. Havaalanına girmekte sorun yaşamazsınız ve tren gibi ulaşım araçlarına da binmekte güçlük çekmezsiniz.

Segway

Segway ile ek bir güç harcamadan ulaşımın keyfini yaşarsınız. Tamamen içgüdüsel olarak çalışan bu araç ile ileri, geri, sağa ve sola yönlerine rahatlıkla yönelebilirsiniz. Vücudunuzun ağırlık dengesi ile çalışır ve son derece doğaldır. Hızlı olmaması ve kontrollü olması ile de can güvenliğinizi tehlikeye atmaz.

Ulaşım için kullanılabileceği gibi eğlence amacıyla da kullanılabilir. Oldukça eğlenceli olan bu araç ile keyifli yolculuklar yaşarsınız.

Elektrik ile çalışan bu araçlar ucuzdur ve zaman içerisinde de sizi ekonomik olarak zor durumda bırakmaz. Benzin veya herhangi bir petrol türevlerine ihtiyaç duymadan çalışır. Elektrikle çalışmasından dolayı, çevreye ses ve hava kirliliği bakımından zarar vermez.  Temizdir ve yeşil alanları koruma eğilimlidir. Çevremizi kirleten egzoz dumanlarına karşı iyi bir alternatiftir ve ciddi bir ulaşım aracıdır diyebiliriz.

Kısa mesafelerde zaman kazandırır ve işinizi hızlandırır.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu