Güzellik

Saçları Kalınlaştırmanın 5 Yolu

Saçları kalınlaştırmanın 5 yolu. Her kadın kalın ve hacimli saçlarla övünemez. Sağlıklı saç sahipleri bile saç köklerinde gerçekçi olmayan hacimde sıklıkla bulunmaz.

Saçları kalınlaştırmada besleyici maskeler ve diğer saç bakım tarifleriyle yoğunluğunu ve hacmini artıramıyorsanız, birkaç güzel yaşam tüyosu ile saçınızı görsel olarak kalınlaştırmaya ve hacim kazandırmaya çalışın.

Saçınızda kuru şampuan kullanın

Bir partiye, etkinliğe veya doğum gününe gidiyorsunuz ve saçınız “şık” görünüyor mu? Ardından kuru şampuan yardımınıza gelecektir. Evet, kuru şampuan sadece hızlı bir saç derisi temizleyicisi olarak değil, aynı zamanda hacim kazandırıcı bir ajan olarak da kullanılabilir. Hacim elde etmek için başınızı aşağı indirip saç köklerine püskürtmeniz, biraz beklemeniz ve saçlarınızı parmaklarınızla sallamanız gerekir. Ayrıca, köklere daha yakın olan tek tek tellere kuru şampuan püskürtülerek köklerde hacim oluşturulabilir.

Nemli saçlarda saç köpüğü kullanın

Özel bir saç köpüğü, köklerde iyi bir hacim elde etmeye yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için saçınızı normal şekilde yıkayın ve ıslak saça köpük uygulayın. Köpüğü saçınıza iyice sürün ve buklelerinizi kurutmak için başınızı aşağı doğru eğin. Saçın görsel olarak yükseldiğini ve köklerde daha dolgun göründüğünü fark edeceksiniz.

Ayrılığı değiştirmeyi deneyin

Ayrılmış bir parça ile yürümeye alışkın mısınız? Sadece bir numara ile saçınıza hacim kazandırabilirsiniz – sadece normal ayırmayı diğer tarafa değiştirin. Stilistlere göre, saçın farklı bir konumu onu köklerde kaldırır – köklere hacim katmanın hızlı ve doğal bir yolu.

İyi eski kabarık

Anneannelerimiz de saça görsel olarak kalınlık ve hacim kazandırmak için saçı taramanın yeterli olduğunu biliyorlar. Stilistler, köklerde hafif bir tarak yapılmasını önerir, tarağın iki veya üç vuruşu yeterli olacaktır.

Büyük bukleler oluşturun

Bir partiye veya özel bir etkinliğe gidiyorsanız ve gerçekçi olmayan hacimli bir saç modeli arıyorsanız, klasik büyük bukleler seçin. Böyle bir saç modeli oluşturmak zor değil. Bukle maşası veya saç maşası ile büyük bukleler oluşturmak yeterlidir. Saçınızı kıvırdıktan sonra bukleleri parmak uçlarınızla dövün – işte, hacim efekti hazır!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu