Yaşam

Saç Uzatma Kürü Tarifi

Saç Uzatma Kürü Tarifi

Yetersiz beslenme, güneş ışınları, soğuk hava, boya, fön, kalitesiz şampuan kullanımı gibi faktörler nedeni ile saçlarımız sağlığını yitirir. Ve normal uzamasından daha yavaş uzar. Genel olarak, bayanlar bu konudan çok şikayetçidir. Birçok kimyasal kullanıyor saçlarına bayanlar, ancak ne kadar etkili olduğu ise tartışılır. Ayrıca bazı kimyasallar ise çok pahalı, olması gerekenden de pahalı. Normal bir gelir düzeyine sahip bayanlar, o kadar parayı vereceğime, 3 yıl beklerim 3 yıl da uzasın demekte. Saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzaması için 2 ayda bir saçlarınızın ucundaki kırıkları aldırmak rutin gerçekleştirmeniz gereken bir işlem.

Saçlarınızı hem hızlı hem de sağlıklı uzatacak bir kür tarifi vereceğim şimdi sizlere. 2 yemek kaşığı çam terebentin, 200 ml bitkisel şampuan ile kür hazırlayarak saçlarınızı istediğiniz kadar hızlı ve sağlıklı uzatabilirsiniz. 2 yemek kaşığı çam terebentini ve 200 ml bitkisel şampuanı iyice karıştırarak kürünüzü hazırlayın. Hergün saçlarınızı 1 yemek kaşığı şampuanı avcunuza alıp, biraz su ile şampuanı yumuşatın ve saç diplerinize yumuşak yumuşak masaj yaparak uygulayın. Saçlarınıza bu kürü uyguladıktan sonra 5 dakika kürü bekletin. Ardından ılık su ile saçlarınızı durulayın.

2 yemek kaşığı çam terebentin ve 200 ml bitkisel şampuan ile hazırladığınız kürü kullanırken hiç tedirgin olmayın. Hergün rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çam terebentin kürünü kullanın, saçlarınızın hızlı ve sağlıklı uzamasını seyredin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu