Teknoloji

RASPBERRY Pİ NEDİR?

RASPBERRY Pİ NEDİR?

Son zamanlarda özellikle elektronikçiler ve yazılımcılar arasında çok kullanılan ve gündemde olan bir bilgisayar hakkında bilgiler vereceğim. Çok küçük boyutlarda olan bu bilgisayarın ismi; Raspberry Pi dir. Raspberry Pi cihazının çok küçük olduğundan bahsetmiştik ama bu küçüklüğün kredi kartı boyutlarında olduğunu söylememiştik. Evet, Raspberry Pi dediğimiz bilgisayar kredi kartı boyutlarında ve çok kullanışlı.

Raspberry Pi ile çok fazla işlem ve iş yapılabilir. Raspberry Pi ile televizyonunuz arasında bağlantı kurabilir, klavye bağlayabilir ve normal bilgisayarlarda yaptığınız bazı işleri ve işlemleri yapabilirsiniz.

Raspberry Pi ile yüksek çözünürlüklere sahip HD videolar oynatmanızda mümkündür.

Raspberry Pi ile son zamanlarda farklı kullanım alanlarına ulaşılmıştır. Bu kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Yazılım ve donanım konularına meraklı olan çocukların kullanımı; küçük boyutlara ve ekonomik fiyatlara sunulan Raspberry Pi ile elektronik, yazılım ve donanım alanlarında çocuklar yeni projelere kolayca başlayabiliyorlar.

Yapı kullanım teknolojileri sektöründe de akıllı ev olarak nitelendirilen evlerde kullanılan sistemler Raspberry Pi ve buna bağlı olan bir android program ile kolayca kullanılabilmektedir.

Raspberry Pi özelliklerinden biraz daha bahsedecek olursak;

Raspberry Pi bilgisayarlar aşırı ısınmaya bağlı sorunlar göstermezler ve çok aşırı derecelerde ısınmazlar. Bu sayede uzun ömürlü olarak ve sürekli çalışır vaziyette kullanabilirsiniz.

Raspberry Pi cihazına kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz ve işlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu