Dekorasyon

Küçük Salon Dekorasyonu 

 

Küçük Salon Dekorasyonu 

Günümüzde yapılan konutlar genellikle eski dönemlerdeki kadar geniş olmamaktadır. Artan nüfus ile birlikte artan konut ihtiyacı ve yer sıkıntısı nedeniyle daha küçük evler inşa edilmektedir. Bu nedenle geniş salonların yerini yavaş yavaş, daha dar salonlar almaya başlamıştır. Salonunuz küçükse hiç dert etmeyin. Uygun dekorasyon önerileriyle salonunuz küçük dahi olsa fazla alan oluşturabilirsiniz.

Küçük salonları dekore ederken büyük mobilyalardan uzak kaçmalısınız. Özellikle köşe koltuk takımlarını tercih etmeniz yer kazanmanız açısından önemli olacaktır. Özellikle dar sırtlı koltuklar ile rahatınızdan ödün vermeden yer kazanacaksınız.

Küçük salonlar için yerlere kadar uzanan perdeler önerilmemektedir. Bu tür perdeler, hem salonunuza boğuk bir hava katacak hem de modernlikten oldukça uzak olacaktır. Bunun için daha kısa olan stor perdelerden kullanmanız daha iyi olacaktır. Böylece salonunuzda daha moderne ve daha ferah bir görüntü elde edeceksiniz.

Küçük salonlar için aydınlatma konusu da önemlidir. Salonunuz yeterince ışık almıyorsa daha ferah bir görüntü elde etmek için aydınlatma seçeneklerini zenginleştirmeniz önemlidir. Yer kaplamaması için duvar ve tavana gömme olan spot lambaların tercih edilmesi olumlu bir adım olacaktır. Salonunuz karanlık olursa daha küçük görünecektir.

Küçük salonların duvarlarında üç boyutlu paneller kullanmanız da salonu geniş gösterecektir. Salona derinlik katacak bu paneller ile salonunuzun daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Duvarlardan birine uygulayacağınız üç boyutlu paneller ile hem şıklık hem de derinlik elde edeceksiniz.

Küçük salonlarda panel ya da duvar kağıdı kullanmayacaksanız açık renk boyaları tercih etmeniz gerekmektedir. Böylece hem daha ferah bir salonunuz olacak hem de daha geniş görünmesi mümkün olacaktır. Tüm bu etkenleri göz önünde bulundurarak, salonunuz küçük olsa bile ferah, geniş bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu