Eğitim & Kurs

Kamera Önü Oyunculuk Hakkında Merak Edilenler

Özel MEB kurslarında popüler olan kamera önü oyunculuk kursları birçok gencin ilgisini çekiyor. Her yaştan insan bu kurslara ilgi gösteriyor.

Kamera önü oyunculuk hakkında merak edilenler birçok oyuncu adayının bu mesleği seçip seçmeme kararını belirliyor. Aslında sahne oyunculuğu ve sahne sanatları konusunda başarısız olanların yöneldiği bu alan, hata kabul ediyor olması, deneyim gerektirmemesi ve kolay ulaşılabilir olması nedenleri gerekçesiyle çok sık tercih ediliyor.

Kamera Önü Oyuncusu Olmak İsteyen Ne Yapmalı?

Kamera önü oyunculuğu bu konu için eğitim veren kuruluşlardan alınacak eğitimle temel bir bilgilendirme sağlanmasına yardımcı olur. Kamera önü oyunculuk kursları temel bir bilgi ve eğitim alınması, diksiyon ve yönetmen oyuncu ilişkileri konusunda nasıl bir sistem olduğunun ifade edilmesi açısından son derece önemlidir.

Bu kurlar hem kısa süreli hem de ekonomik olarak uygundur. Doğru konuşma ve iletişim teknikleri söz konusu olduğunda yararlanabileceğiniz eğitimde kamera önü alanlarda nasıl bir performans sergilemeniz gerektiği hususunda bilgi alabilirsiniz.

Nasıl İş Bulacak?

Bu eğitimi alan kişiler, ajanslara yazılarak iş bulma imkanına ulaşabilir. Ancak bu ajanslarda genelde figürasyon olarak adlandırılan roller verilir. Bu  şekilde sektöre girmek istemeyenler daha kaliteli ajanslara yönlendirilebilir. Genelde fotoğraf çekimi ve video çekimi sonra audation adı verilen elemelere katılan oyuncu adayları beğenilmeleri halinde rol için çağrılırlar.

Reklam ve sinema oyunculuğu için metin ezberletilen bu kişiler yönetmen ve diğer kişilerin seçimi konusunda onay alırsa ilgili reklamda oynarlar. Ücretlerinden belirli bir oranda kesinti yapılarak ajansı bu parayı alır geri kalan para oyuncuya verilir. Bu yüzden kamera önü oyunculuk için başvurulan aracı kurumlar olan ajanslarla çalışırken sözleşmelerin iyi okunması ve bu şekilde imzalanması büyük önem taşır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu