Güzellik

Göz Makyajında Profesyonellerin Tercih Ettiği Hileler!

Göz Makyajında Profesyonellerin Tercih Ettiği Hileler! Göz makyajı, tüm makyajın en çarpıcı ve özen gösterilmesi gereken noktasıdır. Gözler makyajda en çok dikkati çeken ve makyajın kilit noktasıdır. Gözlerin büyüleyici ve odak noktası olması için özenle yapılması gerekir.

Göz Makyajında Profesyonellerin Tercih Ettiği Hileler! Makyajda da en uzun süren ve zaman alıcı detay da gözlerdir. Son yıllarda daha çok buğulu ve doğal makyajlar tercih edilmektedir. Fakat makyajın trendleri sıklıkla değişmektedir. Her türlü değişime rağmen her dönem moda olan kritik detaylar vardır ve bu detaylar profesyoneller tarafından sıklıkla kullanılır. İlk hilemiz far kullanımıdır.

Daha doğal ve cildin ışıltısıyla bütünleşmesi için hafif parlak ve sedefli farlar kullanılabilir. Ten rengine en uyumlu tonlar genellikle toprak tonlarıdır. Göz makyajında doğallığı yakalamak için toprak tonlarından yararlanılabilir. Göz pınarlarına doğru daha açık tonlar ve ışıltılar kullanılırken göz çıkışına ve katlanma bölgelerine birkaç ton daha koyu renkler tercih edilebilir. Bu gözlerinizin daha ayrı ve açık, çekik ve güzel görünmesini sağlayabilir.

Göz Makyajında Yapılan Hileler

Güzellik ve bakıma dair her şey konuşulduğunda maskara konusunda değinmeden geçmek mümkün değil. Ayrık, kıvrık ve uzun kirpikler her kadının hayalidir. Bu sebeple maskara tercihi oldukça önemlidir. Maskaranızın çok ıslak olması kirpiklerinizi yapıştırabilir veya çok kuru olması da kirpiklerinizde topaklanma ve kuruyup dökülmeye sebep olabilir. Maskara sürdükten sonra daha doğal bir bitiş için boş bir maskara fırçası kullanarak tarayabilir, ayırabilir ve fazlalığını alabilirsiniz. Açık tenliyseniz maskaranızı siyah yerine kahverengi tercih edebilirsiniz. Bu sayede daha doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Göz içine beyaz kalem kullanmak da gözlerinizi daha büyük ve açık gösterecektir. Üst kirpik dibinize siyah kalem çekerek kirpiklerinizi daha sık gösterebilirsiniz. Bu kalemlerin birbirine bulaşmayan ve akmayan kalemler olmasına özen göstermelisiniz. Güzellik ve bakıma dair her şey için bu uygulamaları yapmanız göz makyajınızın daha etkileyici olmasını sağlayacaktır. Far, rimel ve göz kalemi uygulamalarını en doğru şekilde yapılması çarpıcı gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu malzemeleri temin ederken özellikle bilinen markaları ve kalıcı ürünleri tercih ederseniz gün boyu rahatlıkla kullanabilir ve göz sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu