Teknoloji

Geleceğin Giyilebilir Teknolojileri : Akıllı Kemer “Belty

Geleceğin Giyilebilir Teknolojileri : Akıllı Kemer “Belty

Giyilebilir teknoloji geleceğin inşasında en büyük ve en popüler pay sahiplerinden biri olacak gibi görünüyor. Her gün farklı bir giyilebilir teknoloji tanıtılıyor. Akıllı saatten akıllı gözlüğe kadar bir çok giyilebilir teknoloji gün geçtikçe hayatımızda yer almaya başlıyor. Akıllı kemer “Belty” giyilebilir teknoloji alanında geleceğin trendi olma yolunda en dikkat çekici ürünlerden birisi.

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan obeziteye akıllı bir çözüm sunmak fikri ile yola çıkan teknoloji firmaları akıllı kemer “Belty” i geliştirdiler. Henüz prototip aşamasında olan kemer, çok kısa bir zamanda hayatımıza girecek gibi görünüyor.

Akıllı kemer “Belty” üzerindeki sensörler ile kullanıcısının beline göre kendisini ayarlıyor. Akıllı kemer “Belty” kullanıcının beline göre ayarlanmak için, üzerindeki mikro motorları kullanıyor. Yemek yediğinizde kendi kendini gevşetiyor. Böylece kullanıcıyı sağlıklı beslenme konusunda kontrol altında tutuyor.

Belty’e akıllı kemer denmesinin sebebi elbette sadece üzerindeki sensörler ve mikro motorlar ile sıkılıp gevşemesi değildir. Bilindiği gibi bir teknolojinin akıllı olabilmesi için programlanabiliyor olması gerekir. Akıllı kemer “Belty” kullanıcının ne kadar yemek yediğini günlük olarak raporlayabiliyor. Bu raporlar, akıllı bir telefona bluetooth bağlantısı ile aktarılabiliyor.

Akıllı kemer “Belty” programlanabiliyor. Bu sayede kişiye ve isteğe göre farklı hassasiyetler, uyarılar ve yeni özellikler eklenebiliyor. Akıllı kemer “Belty” üzerindeki tüm hareketler takip edilebilir, raporlanabilir ve sosyal medyada paylaşılabilir.

Akıllı kemer “Belty” geleceğin sağlıklı yaşam koçu olacak gibi görünüyor. Şu an prototipi bulunan “Belty” ürün olarak piyasaya çıkacağı zaman ilk olarak lüks sınıfa hitap edecek. Üretici firma, fiyatının biraz yüksek olabileceğini ve geliştirmeye devam edecekleri konusunda açıklamalar yapıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu