Dekorasyon

Feng Shui ve Renkler

Feng Shui’ye göre, evinizin iç düzenlemesi kadar dış görünümü de önemli, bu anlamda Feng Shui ve renkler bize birçok mesaj veriyor. Bilindiği gibi, her rengin kendine göre bir enerjisi vardır ve Feng Shui’de renkler birçok farklı kavramı simgeliyor. Hayatımızda kötü bir döneme girdiğimizde ilk yaptığımız şey kendimizde ve yaşadığımız yerde değişiklikler yapmak olur. Bu değişikliklerin en başında da mobilyaların yerlerini değiştirmek ve özellikle bayanlarda saç rengini değiştirmek gelir. Bu anlamda, renklerin enerjisini fark etmek ve bunları bilinçli bir şekilde kullanmak hayatımızı kolaylaştırabilir.

Renklerin Anlamları

Feng Shui öğretisinde, yin-yang teorisine göre renklerin anlamları hayatımızı yönlendirmemizde bize yardımcı oluyor. Yin (gece) olumsuzluğu ve karanlığı simgelerken Yang (gündüz) pozitifliği ve aydınlığı simgeliyor. Renkler de Yin renkler ve Yang renkler olarak ayrılıyor Feng Shui’de. Yin renkler huzur verici ve dinginleştiren etkilere sahipken, Yang renkler bize enerji verip ortama canlılık veriyor.

Siyah, lacivert, mor ve yeşil gibi renkler yin renkler sınıfında yer almakta iken, beyaz, kırmızı, turuncu gibi renkler yang renklerdendir. Siyah renk, güç ve kudreti simgelerken beyaz renk ise saflık ve sağlığın göstergesidir. Doğanın rengi olan yeşil, güven verirken mavi tonları dinginlik ve huzur verir. Bu renkler dekorasyonda dikkatli bir biçimde kullanılmalıdır. Örneğin çalışma odaları için turuncu-sarı renkler tavsiye edilirken yatak odalarında uykuyu derinleştirmek için mor ve lila tonları sıklıkla kullanılır. Feng Shui ile renklerin anlamlarını keşfettiğinizde ve bunları kullandığınızda, evinizden ve hayattan aldığınız keyif kat kat artacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu