Yaşam

Evde Popüler Bacak Egzersizleri

Evde bacak antrenmanı yaparak daha güzel bacaklara sahip olmanız çok kolaydır. Evde yapılan bacak hareketleri ile bacaklarınızın kas oranı sağlanacak ve şekli düzelecektir. Bacak hareketlerinde hafif ağırlıklar kullanabilirsiniz.

Evde Popüler Bacak Egzersizleri
Evde Popüler Bacak Egzersizleri

İlk adım olarak sumo duruşu denilen bacakları hafif açarak yukarı ve aşağı inip kalkmanızdır. Zayıf bacaklara sahipseniz daha çok ağırlıkla bu dediğimiz hareketi yapmalısınız. Bacaklar iki yana açılır ve ağırlıklar ile çalışılır. Evde yapılan bacak hareketleri sizi kısa sürede forma sokar. Hareketleri ilk etapta 5 dakika olarak yapmanız yeterlidir.

Hareket yaparken doğru nefes almayı ihmal etmeyin. Lunges hareketi bacak kas sisteminizi güçlendirir. Ağırlıklar ile yapılır. Ağırlığın biri kaldır9ıldığında diğer bacağınızı öne getirirsiniz ve nefes verirsiniz. Bu işlem özellikle streç yöntemi gibi baskı uygular. Evde yapacağınız basit egzersizlerle sizler daha dinç ve sağlıklı bacaklara kavuşacaksınız.

Evde Popüler Bacak Egzersizleri
Evde Popüler Bacak Egzersizleri

Hareketleriniz sırasında ilk etapta yorulmamak için dinlenme süresi uygulayın. Gün geçtikçe bacaklarınızın şekille girdiği göreceksiniz. Sizler gün içerisinde bu hareketleri 5 dakika aralıklarla uygulayabilirsiniz. Ağırlık ve sandalyeden destek alarak kolay bir hareket alanı yapabilirsiniz. Sizlere önerdiğimiz hareketler özellikle basen bölümleri kilolu olan bayanlar için önerilir. Bacak yapınız ince ise ağırlıklardan yararlanarak şekle daha hızlı sokarsınız. Bir ay gibi kısa sürede bacaklarınızın toparlandığını ve şekle girdiğini sizler de göreceksiniz. Bacak kemik yapısı için mutlaka düzenli egzersiz yapmalısınız.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bacak egzersizlerini mutlaka yapmanızı öneririm. Çok iyi geliyor bacaklarınız gelişmiş oluyorsunuz. :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu