Güzellik

Botoksun Faydaları

Bugüne kadar hep zararlarından bahsettiğimiz botoks aslında doğru kullanıldığında birçok kadının genç görünmesine yardımcı oluyor. Botoksun faydaları da var.

Clostridium Botulinum bakterisinden elde edilen doğal bir karışım olan botoks, cildin mimik bölgesine uygulanarak hareketleri doldurur. Bu da mimiklerin yarattığı kırışıkların giderilmesini sağlar. Genelde yan etkisi olmayan botoksun faydaları yeni kırışıklıklar söz konusu olduğunda ortaya çıkar. Derin kırışıklık söz konusu olduğunda farklı uygulamalarla birlikte yapılan botoks yine de etki gösterir.

Ne tür bir faydasının olduğunu bilmediğiniz uygulamalardan ve bilinçsiz biçimde yapılan botoksun yararlarından çok zararları söz konusu olur. Bu zararlar da genelde şaşkın görünen yüz ifadelerinin ortaya çıktığı sonuçları uygulayan işlerdir.

Botoksun Faydaları

  • Botoksun faydaları arasında en önemlisi, migren tedavisinde kullanılmasıdır.
  • Koltuk altı terlemesi sorununun tedavisinde kullanılır,
  • Doğru uygulandığında kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur,
  • Kaş kaldırmak için etkin bir yöntemdir,
  • Göz tikleri ve şaşılık tedavisinde kullanılır,
  • Doğal bir maddeden üretilir.

Yani her açıdan botoks uygulaması doğru eller tarafından yapıldığı sürece yararlıdır. Bu yüzden uygulama yaptırmak istediğinizde uzman hekimlerle çalışmanız önem arz etmektedir.

Kimler Botoks Yaptırabilir?

Dermatologlar, 30’lu yaşlardan itibaren botoks uygulamasının yaptırılabileceği konsunda görüş bildirmektedir. Doğru uygulamalar ve doğu zamanda yapılan botoks kadın erkek herkes için ideal bir yöntem olarak bilinmektedir.

Botoks yaptıran ve doğru uygulamalarla karşılaşan birçok kişi, ilk bir kaç saat baş ağrısı benzeri etkiler dışında herhangi bir yan etki de görmez. Bu yüzden bilinçsiz uygulamalar yapılarak ortaya çıkan sonuçlarla kıyaslama yapılmadan güvenilir hekimlerden yardım istemez her zaman büyük önem taşımaktadır.

Botoks yaptırma süresi ilk seferde 4 ay, sonraki seferlerde ise 6 aya kadar uzamaktadır. Bu süreç botoks uygulama sayısı arttıkça artış göstermektedir. Uygulama sonucuna göre değişen birçok uygulama, kişinin cilt yapısına göre de değişiklik göstermektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu