Yaşam

Bavul Hazırlama

Yaz mevsimi hızla yaklaşıyorken hepimiz tatil planları yapmaya başladık ve özellikle biz bayanlar bavul hazırlama konusunda çok da pratik sayılmayız. Nerede ne giyeceğimize karar veremez ve bu yüzden de genellikle gereksiz bir sürü eşya ile doldururuz bavullarımızı. Üstüne üstlük bir de makyaj ve bakım malzemeleri de girdi mi işin içine, içinden çıkılmaz bir kargaşaya dönüşebilir bu tatile hazırlık süreci. Bu yüzden, gideceğimiz yeri iyi analiz etmek önemli. Nerde ne bulunur, hangi eşyalar bizim için olmazsa olmaz, önce bunları düşünelim. Fazla yer kaplayan ve ağır eşyalar yerine birbiri ile kullanabileceğimiz ve ufak boyutlu malzemeleri ( şampuan, duş jeli gibi) tercih edelim. Kıyafetler için ise özel teknikler mevcut, almak istediğimiz kıyafetlerin tümü bavulunuza sığmıyorsa farklı bir yöntem deneyebilirsiniz.

Yuvarlama Yöntemi

 

Tatile giderken çok sevdiğiniz elbisenizi, tişört ve şortlarınızı, hepsini yanınıza almak istiyorsunuz fakat bavulunuza sığmıyorlar, o halde kıyafetleri yuvarlama yöntemi tam size göre. Alışılmış katlama yöntemlerinin dışında bu yöntem, yer kazanma açısından oldukça yüksek bir fayda sağlıyor.

Havlularınızı, bakım malzemelerinizi ve kitabınızı, şapkanızı aldınız, sıra geldi kıyafetlerinizi yerleştirmeye… Dar bir alana tüm bu eşyaları sığdırabilmek için yardıma ihtiyacınız var. Burada yapacağınız şey, klasik olarak katlanmış kıyafetleri rulo yaparak bavula yerleştirmek. Örneğin dört köşe katlanmış bir tişörtü bozmadan rulo haline getirdiğinizde, ilk haline göre daha verimli kullanabiliyor ve üç boyutlu eşyalarınızı da, özellikle ayakkabıları rahatça yerleştirebiliyorsunuz.

Haydi, kıyafetleri yuvarlayın ve kendinize biraz zaman ayırın… Bavul hazırlamak, düşündüğünüzden daha keyifli ve kolay olacak!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu