Teknoloji

ARTIK FACEBOOKTA KİMLERİN SİZİ ARKADAŞLIKTAN ÇIKARDIĞINI ÖĞRENEBİLECEKSİNİZ!

SONUNDA BU DA OLDU!

Sosyal medya ortamında arkadaşlık sistemine olan hasarlar yetmiyormuş gibi bir de bu çıktı.

İlk olarak Watsapp’ta karşımıza çıktı. Mavi tik olarak. Sonra, Twitter’de “Who Unfollowed Me” yani “kim beni takip etmeyi bıraktı” uygulamasının bir benzeri şimdi de Facebook’ta.

Yeni geliştirilen “Who Delected Me On Facebook”  yani “Facebook’ta kim beni sildi” uygulaması size, profilinizi arkadaşlar listesinden çıkaran kişileri detaylı olarak sunuyor.

Hem İOS hem de Android sistemlerinde kullanıcılara sunulan yeni uygulama, siz indirdiğiniz andan bilitibar gelişen meseleleri size sunuyor. Yani bu uygulamayı indirmeden önce sizi arkadaşları arasından çıkaran kişileri göremiyorsunuz. Ayrıca uygulama içerisinde sizin için, yeni eklediğiniz arkadaşlarınızı ve engellediğiniz kişiler gibi profilinizle alakalı güncel bilgileri de sunuyor.

Şunu da söylemekte fayda var. Aslında bu uygulama Facebook uygulaması dahilinde olacaktı. Ayrı bir uygulama söz konusu olmayacaktı. Ama geçtiğimiz Nisan ayında Facebook tarafından gizillik politikasında değişiklikler buna engel oldu. Bundan dolayı bu özellik “Who Delected Me On Facebook”  adında yeni bir uygulama ile sunuldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu